Genel temizlik, ev veya işletmenizdeki her şeyi düzenli olarak temizlemek için yapılan bir süreçtir. Temizlik, sağlık açısından önemlidir çünkü kirlilik bakteri, virüs ve diğer mikroorganizmaların büyümesine neden olabilir. Ayrıca, temiz bir ortam daha rahat ve daha verimli bir ortam yaratır.

Genel temizlik için yapabileceğiniz şeyler arasında:

-Evinizi veya işletmenizi düzenli olarak süpürmek ve silmek. Bu, toz ve diğer kirleticileri temizlemek için önemlidir.

-Duş ve banyo küvetlerini, lavaboları ve tuvaletleri düzenli olarak temizlemek. Bu, bakteri ve diğer mikroorganizmaların büyümesini önlemek için önemlidir.

-Mutfak eşyalarını ve yüzeylerini düzenli olarak temizlemek. Bu, gıda zehirlenmelerine neden olabilecek bakterilerin büyümesini önlemek için önemlidir.

-Yerleri düzenli olarak yıkamak veya süpürmek. Bu, özellikle evdeki çocuklar veya hayvanlar için önemlidir, çünkü onlar yere daha yakın olurlar.

-Periyodik olarak evinizi veya işletmenizi temizlemek. Bu, daha büyük kirleticileri veya yıllık temizlik gereksinimlerini kapsar.

Genel temizlik, düzenli olarak yapılmalıdır ve yukarıda belirtilen temizlik işlemleri dahil olmak üzere, tüm alanları kapsamalıdır. Ayrıca, herhangi bir temizlik işlemi yaparken kullanacağınız malzemelerin ve deterjanların sağlıklı ve çevre dostu olduğundan emin olmalısınız.